Flash News

E-TJERA

I kthjellët dhe me rritje të lehtë temperaturash, si parashikohet moti në fundjavë

I kthjellët dhe me rritje të lehtë temperaturash, si parashikohet

Gjatë fundjavës vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sot moti parashikohet i kthjellët edhe pse nuk do të mungojnë vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare dhe kryesisht përgjatë relieveve malore në lindje.

Edhe dita e Diel parashikohet me mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta deri mesatare kalimtare. Duke filluar nga orët e mbrëmjes vranësirat do të vijnë në shtim mesatare deri të dendura. Në zonën e veriperëndimit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

I kthjellët dhe me rritje të lehtë temperaturash, si parashikohetI kthjellët dhe me rritje të lehtë temperaturash, si parashikohet

Të fundit