Flash News

E-TJERA

Kishte planifikuar sulm me bombë në Gjermani, arrestohet 16-vjeçari nga Kosova

Kishte planifikuar sulm me bombë në Gjermani, arrestohet

Një i ri nga Kosova por me shtetësi gjermane është arrestuar nga policia në Iserlohn, Republika Nordrhein Ëestfallen, pasi dyshohet se po planifikonte të kryente një sulm me bombë në Gjermani, raporton faz.net.  

Sipas hetuesve, 16-vjeçari Etrit P. ishte mbështetës i organizatës terroriste "Shteti Islamik" (IS), i cili shpërndante materiale propaganduese të IS-it.

Megjithatë, ai nuk ishte në gjendje të zbatonte planet e tij për shkak të ndërhyrjes së autoriteteve të zbatimit të ligjit dhe arrestimit të të riut.

 

 

Të fundit