Flash News

E-TJERA

Kush e kërkon arrestimin e Ahmetajt? Artan Hoxha: E duan në burg, konsiderohet si njeriu që shiti materiale

Kush e kërkon arrestimin e Ahmetajt? Artan Hoxha: E duan në burg,

Ish-zv/Kryeministri Arben Ahmetaj është zyrtarisht nën hetim nga SPAK për 4 vepra penale për çështjen e inceneratorëve.

Por kush e kërkon arrestimin e Ahmetajt? Kësaj pyetje, gazetari Artan Hoxha, i ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, iu përgjigj duke thënë se ish-zv/Kryeministri konsiderohet si njeriu që shiti materiale.

Sipas tij, Ahmetajn e duan sa më shpejt në burg për të mbyllur aferën korruptive të inceneratorëve.

“Muajt e fundit është kthyer në qendër të vëmendje ish-zëvendëskryeministri Ahmetaj. Atë e kërkojnë në burg dhe sa më shpejtë në vetëm po presim datën dhe orën. Cili është thelbi? A i lëvizte dot ai qeverinë për 17 vendime, sigurisht që jo. Pse kërkohet tani Ahmetaj?

Kemi të bëjmë me një luftë të madhe brenda mazhorancës sepse hetimi aty duhet të ishte bërë që çështja të ishin bërë bashkë të gjitha. Kush e kishte fuqinë të lëvizte ati 17 vendime.

Ahmetaj sot nga ata që e vunë në lëvizje këtë makineri kriminale se ka shpenzuar paratë e qytetarëve. Unë besoj se ata duan ta mbyllin me Ahmetajn. Ai akuzohet se ka shitur materiale dhe po sulmohet nga të vetët”,-tha Hoxha.

Të fundit