Flash News

E-TJERA

Mbyllet protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, tubimi i radhës të mërkurën

Mbyllet protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës,

Është mbyllur protesta e opozitës  para Bashkisë së Tiranës, tubimi i radhës është njoftuar se do të mbahet të mërkurën, në orën 11:00.

Protesta e sotme u shoqërua me tensione, ku protestuesit e opozitës dogjën gomat, ndërsa policia u kundërpërgjigj me spraj lotsjellës dhe ujë.

Ndërkohë, disa përfaqësues të opozitës, mes tyre Flamur Noka, Klevis Balliu dhe Bledjon Nallbati pësuan lëndime në sy për shkak të gazit lotsjellës.

Të fundit