Flash News

E-TJERA

Përfshihet nga flakët pylli në Pogradec

Përfshihet nga flakët pylli në Pogradec

Një zjarr i madh ka rënë në pyllin e fshatit Niçë në njësinë Dardhas të Pogradecit.

Zjarri i favorizuar nga era ka përfshirë sipërfaqe të konsiderueshme pemësh, ndërsa dyshohet se ka qenë i qëllimshëm.

Ky është rasti i dytë i zjarrvënës në zonat malore të Pogradecit pasi pak ditë më parë një tjetër zjarr u izolua dhe fik në pyjet e njësisë Velçan.

Forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

Të fundit