Flash News

E-TJERA

Pipero komenton kandidimin e Najada Çomos si deputete e PS: Lajm i mirë për parlamentin, por jo për Infektivin

Pipero komenton kandidimin e Najada Çomos si deputete e PS: Lajm i

Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero ka komentuar kandidimin e Shefes së Infektivit Najada Çomo si deputete në Partinë Socialiste, pas ftesës së kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në Radar Informativ me Jonida Shehun, Pipero e cilësoi këtë vendim si lajm të mirë për politikën dhe lajm të keq për Infektivin

Unë besoj se ky është një lajm i mirë për parlamentin. Është një lajm jo i mirë për Infektivin se Najada është një nga shtylla kryesore, ka eksperiencën përkushtimin. Ka dhënë dhe po vazhdon të japë diçka. Fakti që u thirr nuk na  bën xheloz por ndihemi të përfaqësuar”, tha Pipero.

Të fundit