Flash News

E-TJERA

Portugalia mposht Ganën 3-2, Ronaldo bën historinë e Kupës së Botës

Portugalia mposht Ganën 3-2, Ronaldo bën historinë e Kupës

Portugalia e nisi me fitore Kupën e Botës duke mundur 3-2  Ganën në Stadium 974.

Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë që shënoi në pesë Kupa të ndryshme Bote, me një penallti që i dha epërsinë skuadrës së tij.

Andre Ayeë barazoi për Ganën tetë minuta më vonë, por Joao Felix rifitoi epërsinë për Portugalinë në minutën e 78-dhe Rafael Leao po ashtu një gol të tretë. Për Ganën shënoi edhe Osman Bukari në minutën e 89-të.

 

Të fundit