Flash News

E-TJERA

Tragjedia në Himarë: Pezullohen lejet e efektivëve për vijat bregdetare dhe zonat turistike

Tragjedia në Himarë: Pezullohen lejet e efektivëve për vijat

Pas ngjarjes tragjike në Himarë, që ka tronditur opinionin publik me reagime të forta dhe protesta, mësohet se drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka pezulluar të gjitha lejet për punonjësit e strukturave të policisë për vijat bregdetare dhe zonat turistike, deri në përfundimin e sezonit turistik me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në plazhe dhe vendosjen e policisë në dispozicion të plotë.

Balkanweb shkruan se Nano ka kërkuar që strukturat përgjegjëse të policisë të jenë në gatishmëri dhe në dispozicion të plotë për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

 

Të fundit