Flash News

Kosova

Aksident i rëndë në Prishtinë, humb jetën një person

Aksident i rëndë në Prishtinë, humb jetën një

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në Prishtinë, ku si pasojë një person ka ndërruar jetë.

Makina është përplasur me semaforin, dhe pastaj një qytetar. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka konfirmuar lajmin për mediat e Kosovës.

Sot rreth orës 12:40 kemi pranuar informatën se në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident, kanë qenë të përfshirë një këmbësor dhe një automjet. Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”, ka konfirmuar ajo.

Të fundit