Flash News

KRYESORE

Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat ndërkombëtare jehonë rekordit të mesfushorit

Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat

Shqipëria nuk arriti dot të rrëmbejë fitoren në ndeshjen me Italinë. Sfida u mbyll me fitoren 2-1 të “Azzurëve”, edhe pse në minutat e fundit të lojës, kuqezinjtë tentuan në dy raste të shënojnë, por pa rezultat.

Pavarësisht humbjes, Shqipëria shënoi një rekord në historinë e të gjithë Europianëve.

Mesfushori Nedim Bajrami shfrytëzoi mundësin në sekondën e 23 duke shkundur rrjetën e italianëve. Bajrami u ndal në rivënien e gabuar të Federico Dimarco dhe gjuajti pas Gianluigi Donnarumma.

Bajrami theu rekordin e fundit të vendosur nga Dmitri Kirichenko (Rusia) më 20 qershor 2024, në fazën e grupeve të Euro 2024 i cili shënoi ndaj Greqisë.

Goli rekord i Nedim Bajramit ka bërë jehonë në mediat e huaja të cilat kanë shkruar për “perlën” e mesfushorit shqiptar.

Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat Goli i Nedim Bajramit “bën xhiron” e botës, mediat

Të fundit