KRYESORE

Mega-operacion antidrogë në Itali, arrestohen 90 shqiptarë, mes tyre dy kokat e bandës

Mega-operacion antidrogë në Itali, arrestohen 90 shqiptarë, mes

Një operacioni i madh i policisë italiane goditi një grup trafikantësh të shtrirë në disa shtete të Evropës.

Operacioni i quajtur “Karaburun” përfundoi hetimet paraprake për 237 italianë dhe shqiptarë të përfshirë, pasi ushtronin aktivitetin e tyre të trafikuar ndërkombëtar të kokainës, heroinës dhe marijuanës në Itali nga Shqipëria, Turqia, Hollanda, Spanja, Belgjika, Kosova, Maqedonia, Kroacia, Franca, Gjermania, Kosova.

Mes të arrestuarve janë edhe 90 shqiptarë, dy prej të cilëve drejtues të grupit, Edmond dhe Alfred Beqiri dhe Ndue Sokoli, Prine Dobroshi dhe Arben Velikp.

Banda kriminale drejtohej nga Francesco Abbruzzese (i quajtur “dentuzzo”) Giovanni Guidi Antonio Angelo Pelle, Massimo Albanese.

Shqiptarët e proceduar:

Ago Branoj

Adrian Aliraj

Klodyan Baja

Olsi Baja

Fatjon Baja

Jenla Bashaj

Engjell Begaj

Andi Begu

Lorenc Beqiraj

Alfred Beqiri

Edmond Beqiri

Luan Biberaj

Flamus Capollari

Uran Cucaj

Ledian Culli

Ilirjan Dashi

Elvis Dinushi

Hyqmet Domi

Elton Dragoshi

Kujtim Drazhi

Neritan Drazhi

Arben Elezaj

Shkqetim Elezi

Ali Enveri

Julian Flamuraj

Aleksander Frroku

Marenglen Halka

Edison Haxhiraj

Edmond Haxhiraj

Emiliano Haxhiraj

Bashkim Hajdini

Klajdi Ismail Hasani

Arson Hyseni

Erjona Hyseni

Jasin Hyseni

Ruzhdjie Hyseni

Ibrahim Hoti

Artur Hoxha

Nevrus Hoxha

Saimir Hoxha

Ylli Hoxha

Shpetim Ignatiuk

Albert Isu

Dritan Jahelezi

Erlis Jesku

Julian Kajdo

Fathbardh Kapllanaj

Valbona Kazanxhi

Valmir Kola

Oltion Lala

Kleanthi Latifaj

Daniel Likaj

Sandri Licaj

Spartak Likaj

Ludovic Malevi

Argon Maskaj

Lefter Maskaj

Zamir Matoshi

Elidon Mangaj

Erjon Mangaj

Arjian Mucaj

Roland Murataj

Fatmir Musai

Denis Myftiu

Denis Nasu

Kristaq Pelari

Eduart Premtaj

Ardjan Prendi

Nikoll Prendi

Ardiana Prendi

Arjan Prifti

Dritan Prifti

Mikelm Qata

Lorenc Sadikaj

Ahmet Shehu

Ndue Sokoli

Lulezim Tahirllari

Mondi Tahirllari

Eduart Toshkollari

Halil Tota

Enkelejd Var

Myftar Muco Veizo

Arben Ali Veliko

Artan Xhixha

Roland Xhixha

Niko Yzeiri

Armando Zanaj

Pilo Zanaj

Valentina Zanaj

Ermal Zjkaj

Ditari politik

Të fundit