Flash News

POLITIKOFF

Drake vishet me flamurin kuq e zi në këngën e fundit, dedikim edhe për Kosovën

Drake vishet me flamurin kuq e zi në këngën e fundit, dedikim

Artisti i njohur me famë botërore, Drake, ka publikuar këngën e tij të fundit ku klipi nga fillimi në fund është një "dedikim" për Shqipërinë.

Artisti shfaqet i veshur me një xhaketë ku prapa ka stampuar shqiponjën dykrenare, me ngjyra kuq e zi njësoj si flamuri ynë kombëtar.

Në hyrje të klipit të këngës së titulluar "Polar Opposites" shfaqet shqiponja dykrenare dhe në sfond ngjyra e kuqe.

Drake vishet me flamurin kuq e zi në këngën e fundit, dedikim

Në një pjesë të tekstit Drake përmend edhe konfliktin Kosovë-Serbi, kur thotë: "Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë/ E di që tensioni po rritet".

 

Të fundit