POLITIKOFF

Kate Middleton do të prezantojë eventin e veçantë për ata që ndihmuan komunitetin gjatë pandemisë

Kate Middleton do të prezantojë eventin e veçantë për

Kate Middleton po nderon heronjtë e pandemisë me një festë të veçantë muajin e ardhshëm.

Dukesha e Kembrixhit do të presë një koncert me këngë në Westminster Abbey – ku u martua me Princin William 10 vjet më parë, konfirmoi zyra e saj në Pallatin Kensington.

Koncerti, i cili do të zhvillohet më 8 dhjetor, mbështetet nga The Royal Foundation dhe është krijuar për të "njohur dhe festuar punën e jashtëzakonshme të individëve dhe organizatave në të gjithë vendin, të cilët janë ngritur për të mbështetur komunitetet e tyre gjatë pandemisë, ” - thotë pallati.

Kate Middleton do të prezantojë eventin e veçantë për

Kate shpreson që ngjarja jo vetëm që do të pranojë "sfidat e paprecedentë" me të cilat janë përballur njerëzit, por gjithashtu do të festojë se si komunitetet janë bashkuar që nga fillimi i pandemisë.

Kate Middleton do të prezantojë eventin e veçantë për

Ai "do të përfaqësojë një festë të jetës në komunitetet tona dhe do të ilustrojë se si veprimet e mirësisë, ndjeshmërisë dhe dashurisë mund të na ushqejnë dhe rilidhin", shton Kensington Palace.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)

Të fundit