POLITIKOFF

Rrëfehet modelja Linda Evangelista, thotë se ka mbetur e deformuar nga procedurat kozmetike

Rrëfehet modelja Linda Evangelista, thotë se ka mbetur e deformuar nga

Supermodelja Linda Evangelista ka thënë se ajo ka mbetur "e deformuar përgjithmonë" për shkak të një reagimi negativ ndaj një procedure të reduktimit të yndyrës.

56-vjeçarja zbuloi se kishte përjetuar një efekt anësor të rrallë kozmetik të trajtimit pesë vite më parë, i cili në fakt rriti qelizat e saj yndyrore.

"Unë kam mbetur, siç e kanë përshkruar media," e panjohshme "," u tha ajo 900,000 ndjekësve të saj në Instagram.

Evangelista shpjegoi se kjo ishte arsyeja që ajo ishte zhdukur nga syri i publikut. Modelja kanadeze vazhdoi duke thënë se ajo kishte pësuar "dy operacione të dhimbshme, të pasuksesshme, korrigjuese" pasi procedura e dobësimit - e njohur gjithashtu si konturimi i trupit - kishte pasur efektin e kundërt.

"Për ndjekësit e mi që kanë pyetur veten pse unë nuk kam punuar ndërsa karriera e shokëve të mi po lulëzon, arsyeja është se unë u shpërfytyrua brutalisht nga ... [një procedurë] e cila bëri të kundërtën e asaj që premtoi," shpjegoi Evangelista.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Linda Evangelista (@lindaevangelista)

Ajo tha se efekti anësor që përjetoi "jo vetëm që më ka shkatërruar jetesën, por më ka dërguar në një cikël depresioni të thellë, trishtimi të thellë dhe ndjesitë më të ulëta të urrejtjes ndaj vetes. Jam bërë e vetmuar."

Në postimin e saj në mediat sociale, ylli tha se donte të tregonte historinë e saj publikisht për të vazhduar jetën e saj, dhe sugjeroi që ajo do të padiste kompaninë që ajo tha se ishte përgjegjëse.

"Jam shumë e lodhur duke jetuar në këtë mënyrë," vazhdoi ajo. "Unë do të doja të dilja nga dera ime me kokën lart, pavarësisht se nuk dukesha më si unë."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Linda Evangelista (@lindaevangelista)

Procedura jo-kirurgjikale, e cila është rritur në popullaritet vitet e fundit, përdor temperaturat e ftohta për të zvogëluar depozitat e yndyrës në zona të caktuara të trupit.

Duke përshkruar "efektin anësor shumë të rrallë, por serioz" që ajo kishte përjetuar, Evangelista tha se "do të thotë që qelizat yndyrore në vendin e trajtimit rriten më shumë se sa më të vogla", duke shtuar: "Nuk është kuptuar plotësisht pse ndodh kjo."

Rrëfehet modelja Linda Evangelista, thotë se ka mbetur e deformuar nga

Rrëfehet modelja Linda Evangelista, thotë se ka mbetur e deformuar nga

Burimi: BBC

Të fundit