Bindja Demokratike/ Patozi gati të bashkëpunojë me PS, PD dhe LSI, por me një kusht

Koordinatori i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi është shprehur se është gati të bëj koalicion me çdo subjekt politik në vend, me kushtin që të bëhet reforma zgjedhore.

“Nëse na përputhen synimet në bëjmë koalicion. Unë jam gati të bëjë koalicion me Ramën, Lulzim Bashën apo Monikën, mbi bazën e ndryshimit të kodit elektoral”, sqaroi Patozi në emisionin ‘Opinion’.

Ish-deputeti i PD-së shtoi se shpreson që hyrja e tij në zgjedhje të nxisë po ashtu opozitën të mos bojkotojë procesin. “Dua që çdo parti që është jashtë të hyjë në zgjedhje”.