Flash News

Ditari i Maxhorancës

Zgjedhjet e 6 marsit, Rama mbledh grupin parlamentar të PS-së

Zgjedhjet e 6 marsit, Rama mbledh grupin parlamentar të PS-së

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Lajmin e ka bërë me dije zyra e shtypit e PS-së.

Mbledhja ka nisur rreth orës 10.00 në Kryesinë e Kuvendit. Pak ditë më parë Rama mblodhi Kryesinë e partisë.

Mbledhja kishte në fokus zgjedhjet e pjesshme vendore që do të mbahen më 6 mars. Pritet që dhe takimi i sotëm të përqëndrohet te organizimi për zgjedhjet, fushata për të cilat do të nisë më 19 shkurt.

Bashkitë pa kryetar janë Rrogozhina, Shkodra, Vora, Lushnja, Durrësi dhe Dibra. 

Të fundit