Flash News

E-TJERA

Detaje nga operacioni i SPAK: Si bashkëpunoi shefi i Krimeve në atentatin ndaj dy vëllezërve në Britani

Detaje nga operacioni i SPAK: Si bashkëpunoi shefi i Krimeve në

11 urdhër-arreste u lëshuan dje me urdhër të Prokurorisë së Posaçme pas zbërthimeve të bisedave në aplikacionin SKY ECC. 6 persona u arrestuan mes tyre ish-drejtori i Policisë, Erzen Breçani, dhe shefi i Krimeve në Komisariatin Nr.6, Dedan Gjoni.

Bashkë me ta, janë arrestuar edhe Eralbi Breçani, djali i Erzen Breçanit, Jonida Babameto, oficere e Drejtorisë së Kufirit dhe Emigracionit, Besmir Mustafi dhe Bujar Gërmizi.

Në kërkim janë shpallur Ervin Mete, Besmir Murati, Artan Sulejmani, Albert Prenga dhe Bajram Gërmizi.

Mësohet se Bujar Gërmizi dhe Besmir Mustafi kanë bashkëpunuar me shefin e Krimeve në Komisariatin Nr.6 për të kryer atentat ndaj dy vëllezërve në Britaninë e Madhe. Plani për vrasjen e tyre dyshohet të jetë bërë pas konflikteve për trafikun e lëndëve narkotike.

Gërmizi, një nga emrat më të njohur të botës së krimit në Kukës, është shoqëruar drejt Policisë së Tiranës nën masa të rrepta sigurie.

 

Të fundit