Flash News

E-TJERA

Merr fund rezistenca e banorëve, IKMT prish 3 shtëpi në Bërxullë

Merr fund rezistenca e banorëve, IKMT prish 3 shtëpi në

Duket se nuk ka mjaftuar rezistenca dhe protesta e banorëve për të mbrojtur pronën e tyre.

Kjo, pasi IKMT ka ndërhyrë dhe ka prishur tre shtëpi në Urën e Limuthit në Bërxullë.

Qeveria Rama thotë se do të prishë banesat, për shkak të ndërtimit të autostradës Thumanë-Kashar, ndërsa banorët kërkojnë dëmshpërblime.

Të fundit