Horoskopi i datës 18 mars 2019

Dashi:

Dashuria: Mërkuri do të jetë në favorin tuaj dhe do t’ju japë shumë surpriza në frontin sentimental. Edhe pse disa keqkuptime dhe grindje me partnerin/en do të jenë të pashmangshme, gjithsesi çdo gjë do të jetë e zgjidhshme dhe do të ketë entuziazëm të madh në shprehjen e ndjenjave të dikujt. Edhe beqarët do të përfitojnë nga kjo fazë pozitive astrale.

Puna: Do të jetë një javë shumë interesante dhe me përjashtim të enjten dhe të premten, pjesa tjetër e javës do të jetë e gjitha me fat dhe sukses. Në fushën profesionale, do të ketë shumë mundësi për të fituar qëllime të reja dhe në veçanti, lajmet emocionuese mund të mbërrijnë në punë të hënën.

Demi:

Dashuria: Venusi do t’ju japë shumë pasion dhe harmoni në jetën e një çifti. Për disa, megjithatë, mund të ketë dëshmi të dashurisë për të kapërcyer dhe ditët e premtes dhe të shtunës pritet të jenë të tensionuara dhe nervoze. E diela do të jetë dita më e mirë e gjithë javës, ku Hëna do të jetë në gjendje t’ju japë emocione të mira. Lajme të mira vijnë edhe për zemrat e vetmuara.

Puna: Diskrete java në frontin e punës, mund të ketë rrethana të paparashikuara që janë të vështira për t’u kontrolluar. Fillimi nuk do të jetë më i miri, por ditët e së martës dhe të së mërkurës do të jenë më fatlume. Mundohuni t’i jepni vetes momente relaksimi, ndoshta për të rimbushur baterinë tuaj dhe të ktheheni për të qenë të vendosur.

Binjakët:

Dashuria: Java do të sjellë energji të re për ata që kanë lindur në Binjak. Do të jeni shumë tërheqës dhe do të presni ditë plot pasion me partnerin/en tuaj. Nëse jeni vetëm, ju mund të keni disa takime me fat, të hënën dhe të mërkurën do të jenë ditët më të mira për të bërë njohje të reja, ndërsa në ditët e tjera do të ishte më mirë t’i kushtohet vëmendje fjalëve, dikush mund të ofendohej.

Puna: Një lajm i mirë për Binjakët këtë javë, Venusi dhe Mërkuri do të jenë në anën tuaj. Në ditët e fatit të së hënës dhe të së martës mund të merrni atë përgjigje që keni qenë duke pritur për një kohë të gjatë, ose ndoshta surpriza të tjera të mira që lidhen me punën. Ju ende do të keni kërkesa të mëdha në sferën profesionale.

Gaforrja:

Dashuria: Ndjenjat janë në krye këtë herë, dikush do të duhet të bëjë zgjedhje të dobishme për të forcuar marrëdhëniet e tyre. Ndër të shumtët janë ata që mund të mendojnë për t’u martuar ose për të jetuar së bashku. Projektet e përfshira janë të shumta edhe për ata që janë vetëm, do të ketë mundësi të shkëlqyera edhe për takime fatlume.

Puna: Me Mërkurin në një pozitë të pafavorshme, këtë javë mund të ketë një bllokim ose ngadalësim në mjedisin e punës, veçanërisht të mundshëm të enjten dhe të premten. Hëna me siguri nuk do të përmirësojë gjërat, por mos e humbni shpresën, të martën dhe të mërkurën, do të jetë më e lehtë për ju të gjeni mjetet e duhura për problemet.

Luani:

Dashuria: Nëse në frontin e punës nuk do të jenë të gjitha trëndafila, nga ana tjetër, dashuria është me shpejtësi të plotë dhe do t’ju mbush me gëzim. Të enjten dhe të premten do të jenë dy ditë me fat në sajë të një hobi të favorshëm që do t’ju bëjë edhe më të papërmbajtshëm. Nëse jeni vetëm, ju do të bëni takime me fat dhe mund të jeni favorizues për ata që duan të fillojnë një histori.

Puna: Për fat të keq këtë javë ju do të keni ende për të duruar kundërshtimin e planetit Mërkur, i cili nuk do ta bëjë jetën tuaj të lehtë, veçanërisht në sferën profesionale. Mundohuni të mos jeni instinktiv dhe të vlerësoni mirë çdo situatë, për të mos pasur probleme. Vetëm me qetësi do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhjen e disa problemeve.

Virgjëresha:

Dashuria: Në këtë javë hëna do t’ju japë dy ditë me fat, të martën dhe të mërkurën, gjatë së cilës do të jeni në gjendje të rifitoni qetësinë dhe qetësinë që keni humbur gjatë periudhës së fundit. Veçanërisht në fushën sentimentale ju do të jeni në gjendje të përqendroni dëshirat tuaja dhe të vendosni themelet e drejtë për një marrëdhënie të qëndrueshme. Gjatë fundjavës, beqarët mund të bëjnë takime të rëndësishme falë një hobi të favorshëm!

Puna: Disa pengesa mund të lindin në nivelin e punës. Kini besim tek kolegët ose ata që mendoni se do të jenë në gjendje t’ju japin këshilla, në mënyrë që të gjejnë një rrugëdalje nga disa çështje urgjente. Në mes të javës do të ketë ditë stresuese dhe do t’ju duhet ti kaloni për pak kohë.

Peshorja:

Dashuria: Përkundër asaj që po ndodh në sektorin profesional, për ndjenjat nuk do të jetë një javë e madhe. Përballë Venusit, për fat të keq, vazhdon të krijojë mosmarrëveshje dhe tensione në jetën e çiftit, i cili do të bëhet më i keq sidomos gjatë fundjavës. Beqarët do të bëjnë më mirë për të lënë disa situata të shkojnë, më mirë të mos mbërthehen në mënyrë që të mos krijojnë probleme.

Puna: Në frontin e punës, kënaqësitë e mira vijnë nga ditët e para të javës. Prej të hënës hëna do të shkëlqejë, duke i dhënë shumë fat. Mërkuri i favorshëm do të jetë një ndihmë e madhe gjatë javës për të arritur qëllime të rëndësishme dhe disa lajme të mira mund të vijnë mes të enjtes dhe të premten.

Akrepi:

Dashuria: Me Venusin në favor edhe marrëdhëniet e sapolindura do të forcohen më shumë. Sidoqoftë, çiftet mund të kenë probleme të komunikimit dhe mund të ketë keqkuptime me partnerin/en. Për ata që janë të vetëm, është mirë që të mbajnë sytë hapur: ndeshjet do të favorizohen, sidomos në fundjavë, kur pasioni do të jetë në ajër!

Puna: Jo një javë vërtet e mirë për punën, ngjarje dhe pengesa të papritura do t’ju bëjë të ndiheni të shqetësuar. E enjtja do të jetë dita më negative e të gjithave, për shkak të një hëne në opozitë që po vepron dhe e shqetëson koncentrimin tuaj. Në fundjavë do të gjeni paqe dhe relaksim, duke pritur për të rifilluar përpjekjet tuaja.

Shigjetari:

Dashuria: Këtë javë, Shigjetari do të mund të llogarisin në favor të kombinuar të Venusit dhe Mërkurit, dy planete që do të japin shumë kënaqësi në çdo fushë, si në punë ashtu edhe në jetën e dashurisë. Të hënave, të enjteve dhe të premteve do të jenë ditë të bukura, të gjitha për të jetuar me të dashurin/ën dhe plot surpriza edhe për beqarët. Në të vërtetë do të ketë takime fatale dhe shpërblime personale.

Puna: Gjërat do të shkojnë shumë mirë në punë, ju do të kryejnë projekte të ndryshme dhe ju do të jeni në gjendje të kapërceni shumë pengesa. Ju do të jeni të kujdesshëm në zgjedhjen e bashkëpunëtorëve dhe do të vendosni pranë njerëzve që do t’ju ndihmojnë dhe jeni të gatshëm të bashkëpunoni në çdo gjë.

Bricjapi:

Dashuria: Këtë javë do të ketë tensione me partnerin për shkak të Venusit të kundërt dhe vështirë se do të jeni në gjendje të fshehni nervozizmin tuaj. Ju jeni shumë të dyshimtë, por përpiquni të keni një dialog për të sqaruar dhe për të gjetur një pikë takimi. Beqarët gjithashtu do të kalojnë ditë të vështira dhe vetëm në fundjavë ata do të jenë në gjendje të gjejnë kohë për t’u çlodhur.

Puna: Mërkuri i pafavorshëm krijon pengesa të vogla në rrugën tuaj, sidomos në sferën profesionale. Nuk do të ketë alarm, dhe ju do të jeni në gjendje të dilni më të fortë dhe më të ashpër sesa më parë, edhe nëse duhet të punoni pak. Suksesi do të sigurohet sidomos në ditët kur hëna do të jetë e favorshme, të martën dhe të mërkurën.

Ujori:

Dashuria: Nuk është koha për ndjenjat, por Venusi njofton lajme të mira gjatë fundjavës. Emocionet e reja po vijnë dhe veçanërisht për beqarët do të ketë takime që mund të ndryshojnë jetën. Për të gjithë ata që kanë lindur në Ujor planetët janë megjithatë dashamirës dhe shumë situata në krizë do të zgjidhen.

Puna: Në nivelin e punës disa Ujor mund të arrijnë një qëllim shumë të rëndësishëm. Do të jetë një javë kushtuar gjetjes së bashkëpunimeve të reja dhe do të ketë mundësi të shkëlqyera, veçanërisht për ata që punojnë në art.

Peshqit:

Dashuria: Venusi dhe Hëna së bashku shpallin emocione të reja për ata që kanë lindur në Peshk. Brenda marrëdhënieve, pasioni do të jetë në skenë, madje edhe beqarët do të gjejnë se kanë ndjenja për dikë. Surpriza të mëdha në ditët me fat të shtunën dhe të dielën, kur mund të përjetoni emocione të bukura dhe momente për të kujtuar.

Puna: Një javë plot lajme, edhe nëse të martën dhe të mërkurën mund të ndodhin disa shqetësime ose mund të ketë disa pengesa që nuk i keni parashikuar. Mos u shqetësoni, kjo është një periudhë kalimtare, kënaqësitë do të vijnë së shpejti!