Kënga e Silva Gunbardhit “i merr zemrën” dhe Cardi B

Silva Gunbardhi vazhdon të shijojë suksesin e këngës më të dëgjuar shqiptare jashtë kufijve të Shqipërisë, “të ka lali shpirt”.

Aktualisht, ky bashkëpunim ka rreth 549 milionë klikime duke u renditur si një nga këngët më të klikuara shqiptare. Edhe pse 7 vite nga publikimi, kënga vazhdon të dëgjohet.

Edhe Cardi B e dëgjon këtë këngë, madje ia ka treguar edhe 71.9 milionë ndjekësve të saj. Në një video live në Instagram ku ka komunikuar me fansat dhe në një moment dëgjohet në sfond kënga shqiptare.

Ky moment është kapur nga fansat dhe është shpërndarë më pas në rrjetet sociale edhe nga Silva Gunbardhi, e cila ka shkruar krah videos ” Të dua @iamcardib”.

 

View this post on Instagram

 

Love you @iamcardib ❤️

A post shared by Silva Gunbardhi (@silvagunbardhi) on