Mblidhet opozita e bashkuar, çështjet që po diskutohen

Është mbledhur prej disa minutash opozita e bashkuar, ku po diskutojnë për disa çështje që kanë ndodhur së fundmi.

Burime brenda mbledhjes bëjnë me dije për Politiko.al se po diskutohet për seancën e radhës parlamentare, për qëndrimin apo jo në parlament.

Po ashtu në thelb të diskutimit është dhe se çfarë do të bëhet me aksionin opozitar, pasi 21 deputetëve nuk iu lejua të flasin në Parlament, ndonëse ishin regjistruar për të mbajtur fjalën.

Pas mbledhjes, pritet që opozitarët të mbajnë një deklaratë për media ku do të bëjnë publike dhe qëndrimet e tyre.