Berisha-Ramës nga Parlamenti: Kjo është një faqe e zezë e jotja, por s’ke as faqe

Ish-kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Paralament, mbrëmjen e sotme, duke mos dëgjuar as kryetarin Gramoz Ruçi, i cili i fliste njëkohësisht me të.

Me tone të ashpra, Berisha i është drejtuar Ramës duke e konsideruar njeri të pafytyrë e pa nder, pas votimit pa debat të ministrave të rinj, ashtu siç ishte kërkuar  nga opozita.

Edvin Kristaq Urrejtja i ke koherat e numeruara. Me keto qe ben, i fton shqiptaret te te zvarrisin per se gjalli dhe jo si Enver Hoxhen me bustin e tij! Ky do jete fati yt!

Ky uzurpon çdo pushtet. Kështu voton ky horr horroi që s’ka as nder as dinjitet që nxjerr opozitën jashtë. Qeshni por ditët do tu vijnë një nga një. Kështu votojnë këta që kanë frikë nga hajnat dhe ky është një turp, ky është një faqe e zezë e jotja, por s’ke faqe, s’ke fytyrë, s’ke nder, por ti je një hiç. Ke frikë ti puçist i ndyrë që merr të gjitha pushtet dhe nxjerr opozitën jashtë!”, u shpreh ndër të tjera Berisha, ndërsa kryeministri e dëgjonte nga posti i tij.