“Blendi Klosin e përzënë nga takimi, mediat s’raportuan. Turp!”

“Blendi Klosin e përzënë nga takimi, mediat s’raportuan. Turp!”, kështu shkruan ndër të tjera një qytetar në denoncimin dërguar ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas qytetarit, dje në konferencën e mbajtur në një një nga sallat e konferencave në Tiranë, është diskutuar për inceneratorët që duan të ndërtojnë qeveritarët, por që kundërshtohet nga shoqëria civile.

Sipas qytetarit të pranishme ishin dhe mediat, por nuk raportuan asgjë rreth asaj çfarë ndodhi.

Mesazhi i qytetarit dixhital publikuar nga Berisha:

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Dr,dje ne Tirana Internacional Hotel eshte mbajtur Konference me diskutimin lidhur me Inceneratoret qe duan te ndertohen.Eksperte te huaj, shoqeri civile, banore te Fierit dhe gazetare prezent. I ftuar Blendi Klosi i cili iku me vrap pasi nuk perballoi dot theniet. Dhe kryetari i Bashkise Fier ishte jo prezent. Mediat nuk kane shfaqur asgje dhe kjo eshte e tmerrshme pasi ka te beje me te ardhmen e Shqiperise dhe femijeve tane. Turp turp. turp”