Flash News

Ditari i Opozitës

Protesta e opozitës, Balliu: Nuk do të ndalemi deri sa Shqipëria të ketë drejtësi si gjithë Europa

Protesta e opozitës, Balliu: Nuk do të ndalemi deri sa Shqipëria

Shefi organizativ i PD-së, Klevis Balliu në fjalën e tij në protestën e opozitës para bashkisë së Tiranës i bëri thirrje policisë që të arrestojë hajdutët dhe mos të merret me qytetarët.

Fjala e plotë e Balliut: 

Pershendetje të nderuar qëndrestarë!

Protesta jonë vazhdon, qëndresa qytetare vazhdon, edhe në keto ditë të nxehta, sepse beteja jonë nuk është betejë personale, por është betejë qytetare për qytetin tonë për shtetin tonë.

Erion Veliaj, lal djegsi,
është kapur përsëri në flagrancë, duke vjedhë paratë tuaja, dhe tani i kalon ato direktë ne llogarinë e bashkeshortes se tij.

Veliaj është pushtetari që gëzon nga vuajtja e qytetit, nga vuajtjet tuaja, është ai që ka ngritur taksat tuaja, që ka shtuar dhe shpikur taksa të reja që tja kaloj ato para ne llogari të bashkshortes të tij.

Ndaj, nga shitja e fiqve ai kalojë te shitja e qytetit, e tokes suaj, e prones suaj.

Ai akuzon qytetaret se janë të dhunshëm, akuzon qytetarët si barbarë, si shpellarë sepse ai me milionat e tij pretendon se është më qytetarë se ju.

Por ky bandit nuk kupton se qytetarë nuk të bëjnë milionat, por të bëjnë parimet, të bëjnë vlerat.

Parimet tona janë dashuria për zotin, dashuria për kombin, dashuria për familjen.

Ky zot nuk ka, familjen e beson si prindi 1 dhe 2,
e për kombin e perdor si bankomat për të mbushur xhepat e vet.

Ne sot jemi te parët në emigrim e të fundit në arsim.
Ne sot kemi taksat me te larta në rajon me rrogat më të ulta në rajon.
Kjo protest eshte per te sjellur drejtesi ne Shqiperi
Jemi i vetmi vend qe kur kapet pushtetari duke vjedhur nuk kapet pushtetari i korruptuar por kapet denoncuesi

Ju polic aty, jeni më të papaguarit në rajon.
Dhe jeni të vetmit në botë që ju shtohen oret e punës dhe jo rroga.
Ti bertit për per keta polica qe nuk marin rrogat dhe jo per erion veliajn

Jeni të vetmit që me urdhër nuk lejohet të bëni pushime, që të bejnë show keta hajdutë për propaganden e tyre, ju qëndroni pa pushime dhe pa rroga shtesë.

Mos kerkoni te flasim ne per ju, kur ju nuk flisni për veten.

Të nderuar miq ju ftoj të vazhdojme këtë protestë më të fortë se kurre më të bashkuar se kurre.

Kjo protest do te vazhdoje deri sa te fitoj Shqiperia deri sa Shqiperia te behet si gjith europaTë fundit