Flash News

E-TJERA

Krimi Ekonomik operacion në Tiranë, 10 të arrestuar për korrupsion, mes tyre edhe zyrtarë

Krimi Ekonomik operacion në Tiranë, 10 të arrestuar për

Njësia e Krimit Ekonomik në Prokurorinë e Tiranë po zhvillon një operacion për akuzat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Mësohet se deri tani janë ekzekutuar 10 masa arresti, ku mes tyre janë edhe zyrtarë.

Operacioni vijon, ndërsa nuk janë dhënë detaje për personat e përfshirë.

Të arrestuarit:

Eljodor Ndini- përgjegjës i varrezave Tufinë

Xhemal Mena- punëtor varrezat Tufinë

Latif Shehu- punëtor varrezat Tufinë

Gazment Daja- punëtor varreza Tufinë

Bujar Lica- sekser

Alban Ajazi- sekser

Endrin Milla- sekser

Fatjon Gjonaj- pjesë e grupit akuzuar për ndërtim të paligjshëm

Roza Ndoj- nën akuzë për shpërdorim detyre

Juliaj Çuka- nën akuzë për shpërdorim detyre

Shaqir Nika- sekser shpallur në kërkim

Fabjon Gjonaj- shpallur në kërkim

Të fundit