Flash News

E-TJERA

Ish-nënkryetari i FRPD: Pas shkarkimit, Basha ka në plan të krijojë partinë "Republika e Re"

Ish-nënkryetari i FRPD: Pas shkarkimit, Basha ka në plan të

Ish-nënkryetari i FRPD Lisandër Hoxha thotë se kryedemokrati Lulzim Basha do të shkarkohet dhe se ka në plan të krijojë një parti të re, e cila do të quhet "Republika e Re".

Hoxha thotë se e vetmja rrugë për Bashën do të jetë bashkëqeverisja me PS për të marrë disa poste.

"Fundi i pengut Bashë do të jetë turpi", shkruan ai në rrjetet sociale, duke shtuar se shpërdorimi i 8 viteve opozitë nuk mund të jetë sukses.

Hoxha, i cili ka dalë hapur në mbështetje të ish-kryeministrit Sali Berisha theksoi se Basha  po i vë në tavolinë kryeministrit Edi Rama mandatin e dhënë nga demokratët.

Ish-nënkryetari i FRPD: Pas shkarkimit, Basha ka në plan të

Të fundit