Flash News

E-TJERA

PS kundër rezolutës për Srebrenicën, edhe Baton Haxhiu “braktis” Ramën: Imazh që do mbetet

PS kundër rezolutës për Srebrenicën, edhe Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu nuk e ka mbështetur qëndrimin e mazhorancës socialiste duke mos votuar propozimin e Partisë Demokratike lidhur me masakrën e Srebrenicës.

I ftuar në Opinion, Haxhiu tha se deputetët shqiptarë duhej të ishin larguar nga salla pasi sipas tij imazhi i deputetëve me kartonët e kuq duke votuar kundër do të mbetet.

“Sot Taulant Balla, të gjithë deputetët u është dashtë me u largu nga parlamenti, dhe të thoshte: Rezolutën do ta bëjmë ne më këtë datë.  Kjo pamje nuk më pëlqen.  Berisha është non grata dhe është i keq në qëllime. Dhe ti duhet të jesh i përgatitur.

Unë frigohem në imazh. Kjo fotografi mbetet. Unë e kam hallin e shtetit shqiptar. Derisa t’u shpjegojmë njerëzve se ky është momenti me Sali Berishën…Fotografia mbetet”, tha Haxhiu.

Të fundit