Flash News

E-TJERA

Rikthehen sherret për shezlongët në Shkodër. Dhunohet një 64-vjeçar, shpallen në kërkim 2 persona

Rikthehen sherret për shezlongët në Shkodër. Dhunohet

Në nisje të sezonit veror, rikthehen edhe sherret për tokat e shezlonget në bregdetet. Sipas Policisë, disa persona kanë dhunuar një 64-vjeçar, duke e goditur me mjete të forta e më pas i kanë dëmtuar automjetin me të cilin lëvizte, për shkak të shfrytëzimit të hapësirave në plazh, për vendosjen e shezlongëve.

Policia ka shpallur në kërkim dy personat që dhunuan të moshuarin. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. T., 31 vjeç, si dhe shpallën në kërkim shtetasit Z. M., 27 vjeç dhe S. M., 27 vjeç, të tre banues në Shkodër.

Dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kanosur shtetasin S. H., 64 vjeç, banues në Shkodër, e kanë goditur atë me mjete të forta dhe i kanë dëmtuar automjetin me të cilin lëvizte, për shkak të shfrytëzimit të hapësirave në plazh, për vendosjen e shezlongëve. Vijon puna për kapjen e shtetasve Z. M dhe S. M.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Të fundit