Ky është reagimi i parë i Bashës në këtë ditë entuziaste dhe të trazuar për demokratët

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanët për nisjen e muajit të Ramazanit.

“Në nisje të muajit të sakrificës, shpresës dhe ngadhnjimit, nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë, agjerim të mbarë, të lehtë e të pranuar”, shkruan kreu i demokratëve.

Ky është reagimi i parë i Bashës pas entuziasmit që ka shkaktuar lista e PD për zgjedhjet e 25 qershorit, por edhe për trazimin nga spastrimii i shumë figurave historike dhe pakënaqësive të atyre që nuk e kanë gjetur emrin në listë.

U përjashtua nga PD, Jozefina Topalli reagon ngjashëm me Majlinda Bregun: Është koha për…