Largohet Alaba? S’ka problem, Bayern gjen pasuesin në Spanjë

Meqë David Alaba me shumë mundësi do të largohet, Bayern po kërkon për një pasues. I përzgjedhuri i klubit bavarez është Marcelo.

Trajneri Zinedine Zidane ka preferuar Mendy para tij sivjet dhe braziliani mund të largohet në verë nga Los Blancos. “Bernabeu Digital” raporton se Bayern është gati të bëjë një ofertë marramendëse për të siguruar shërbimet e tij.

Edhe pse Marcelo është 31 vjeç, Bayern ka gati 50 mln euro për të. Alaba kushton 70 mln euro, nëse vërtet largohet nga skuadra ku u bë lojtar i klasit botëror.