Lista e plotë/ Rama prezanton qeverinë e re. Xhaçka ‘rrëzon’ Kodhelin

Kryeministri Rama ka prezantuar kabinetin e plotë me të cilin do të qeverisë Shqipërinë gjatë katër viteve të ardhshme.

Qeveria e plotë:

Zv/ Kryeministre: Senila Mesi

Ministra shteti:

-Ministër për Shqiptarët jashtë Kufijve: Pandeli Majko

-Ministër Për Mbrojtjen e Sipërmarrësve: Sonila Qato

-Ministria e Jashtme: Ditmir Bushati

Ministria e Brendshme: Fatmir Xhafaj

Ministria e Mbrojtjes: Olta Xhaçka

Ministria e Drejtësisë: Etilda Gjoni

Ministria e Kulturës: Mirela Kumbaro

Ministër i Financave dhe Punës: Arben Ahmetaj

Ministre e Arsimit dhe Rinisë: Lindita Nikolla

Ministria e Shëndetësisë dhe Kujdesit Social: Ogerta Manastirliu

Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës: Damian Gjiknuri

 Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural: Niko Peleshi

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit: Bledi Klosi