Paralajmërimi i Bashës: Sot flasim me fakte e dokumenta për skemën e hajdutërisë tek Unaza e Re

Kreu i Partisë Demokratike ka paralajmëruar se ditën e nesërme do të nxjerrë dokumente, të cilat sipas tij, vërtetojnë skemën e vjedhjes në zonën e Astirit.

Gjithashtu, Basha shton se kryehajduti nuk ndalet para lotëve të fëmijëve, para shtëpive të njerëzve dhe as para simboleve kombëtare, për të mbushur xhepat e tij.

“Kryehajduti për të mbushur xhepat e tij nuk ndalet para lotëve të fëmijëve, as para shtëpive të njerëzve dhe as para simboleve kombëtare. Pse u hoq Shqiponja? Ç’aferë fshihet pas shkatërrimit të 300 shtëpive te Astiri? Nesër me fakte e dokumenta skema e hajdutërisë te Unaza e Re”, shkruan Basha në Twitter.