Flash News

KRYESORE

Për të apasionuarit, Samsung sjell super ekranin e parë në botë të harkuar të lojërave

Sot është lançuar ekrani i parë i Lojërave 240Hz RapidCurve™ në botë me NVIDIA G-Sync Kompatibël nga gjiganti teknologjik Samsung Electronics. Ky ekran sjell një kombinim të fuqishëm të rifreskimit të shkallës industriale  prej 240Hz, me një ekran të harkuar dhe NVIDIA G-SYNC Compatible për të siguruar përvojën gjithëpërfshirëse që lojtarët kanë pritur.

Zv. President Ekzekutiv i Biznesit Vizual në Samsung Electronics, Seog-gi Kim, është shprehur duke thënë se me zhvillimin e shpejtë të lojërave, rriten pritshmëritë e lojtarëve, ndaj Samsung gjithmonë sjell opsionet më të mira dhe risitë më të veçanta për përdoruesit:

"Lojërat po zhvillohen me shpejtësi dhe po kështu edhe pritshmërinë e lojtarëve. Si lider në industrinë e ekraneve të lojërave, ne gjithmonë kërkojmë të rinovojmë tregun për të ofruar përvojën më të avancuar dhe gjithëpërfshirëse të mundshme. CRG5 ofron një ekran të lakuar, të parin e industrisë me teknologji 240Hz RapidCurve™, dhe G-Sync Compatible që do t'i lejojë lojtarët të provojnë lojëra në një mënyrë krejtësisht të re."

Si ngjarja më e madhe e lojërave në botë, Gamescom është një skenë e rëndësishme që Samsung të shfaqë teknologjinë e tij më të fundit të lojërave. Stenda e Samsung është dyfishuar në madhësi që nga viti 2018, aktualisht më e madhe se një arenë basketbolli prej 500 m2 të ligës NBA. Përveç CRG5, të pranishmit mund të provojnë risitë më të fundit të ekranit të lojërave të Samsung duke përfshirë Ekranin e Lojërave Hapësinore (SR75Q) dhe CRG9 49 Super Ultra të Gjerë ".

Më poshtë keni informacionin e detajuar mbi ekranin më të ri të Samsung Electronics dhe se çfarë konkretisht do t`i ofrojë përdoruesve dhe klientëve:

CRG5: Shkalla e parë e rifreskimit 240Hz në botë me ekran të lakuar

CRG5 prej 27 inç kombinon një ritëm të rrufeshëm të rifreskimit përmes teknologjisë 240Hz RapidCurve dhe lakimit 1500R, duke eliminuar kohën e vonesës teksa shfaq skena të një rezolucioni të lartë për një përvojë vërtet të gjallë. Shkalla e rifreskimit 240Hz lejon një reagim të shpejtë, të qetë në tranzicionet e ekranit dhe në situatat me ndryshim të shpejtë, ndërsa ekrani i lakuar 1500R ofron një pamje më të gjerë me vetëm një shikim.

Për të eliminuar  ndërprerjet dhe vonesat në veprim, G-sync Compatible nga NVIDIA sinkronizon Njësinë e Grafikëve të Përpunimit (GPU) dhe panelin, duke u ofruar lojtarëve, lojëra jashtëzakonisht dinamike gjatë çdo skene me rezolucion të plotë HD.

"PC e shkëlqyer të lojërave meritojnë ekrane fantastikë dhe ekrani i parë i Samsung NVIDIA G-SYNC Compatible, C27RG5 do të thotë një përvojë e qetë, pa vonesa dhe përvoja mahnitëse për përdoruesit me kartat grafike të serive GeForce GTX 10, GeForce GTX 16 dhe GeForce RTX 20, "tha Vijay Sharma, Drejtor e Menaxhimit të Produkteve për NVIDIA G-SYNC.

Një raport mbresëlënës 3000:1 i kontrastit nënkupton se ekrani më i fundit i harkuar i lojërave të Samsung shfaq të zezë më të thellë dhe të bardhë të ndritshme, duke siguruar detaje të shkëlqyera në pjesët më të ndritshme dhe më të errëta të një imazhi për një kënaqësi më të madhe të përdoruesit. CRG5 i Samsung ka një ekran të panelit të shtrirjes vertikale të lakuar (VA) të përshtatur me gamën e pamjeve për të rritur përqendrimin gjatë momenteve kritike të lojës.

Dizajni pa kornizë i CRG5 i Samsung u jep lojtarëve edhe më shumë hapësirë ​​në ekran, ndërsa mbajtësja e qëndrueshme në formë Y dhe menuja On Screen Dispay (OSD) përmirësojnë çdo mjedis lojrash. CRG5 i Samsung ofron gjithashtu një mori modalitetesh optimale që e bëjnë lojtarin ta përjetojë lojën më rehatshëm se kurrë më parë. Game Mode është një opsion që rregullon automatikisht dhe në mënyrë optimale nivelet black gamma, kontrastin, mprehtësinë dhe ngjyrën për të gjitha llojet e lojërave. Loë input Lag Mode gjithashtu mund të minimizojë vonesat në mes të pajisjeve hyrëse të një përdoruesi dhe ekranit, ndërsa Virtual Aim rrit saktësinë kur luan një first-person shooter. Së fundmi, Eye Saver Mode minimizon dritën blu të lëshuar nga ekrani për t’i mbajtur sytë të qetë gjatë periudhave të gjata të lojrave.

Space Gaming Monitor: Rimerrni hapësirën tuaj të lojërave

I zbuluar për herë të parë në gamescom 2019, Monitori 32 Gaming Space (SR75Q) ka një shpejtësi të fantastike të rifreskimit preh 144Hz me AMD Radeon FreeSync. Shkalla e rifreskimit të ekranit 144 Hz minimizon vonesën e imazhit dhe turbullimin e lëvizjes, ndërsa AMD FreeSync sinkronizon shkallën e rifreskimit të ekranit dhe procesorin tuaj grafik, duke rezultuar në një lojë më të rrjedhshme, pa ndërprerje dhe vonesa.

Space Gaming Monitor do të jetë i disponueshëm në një model me rezolucion 32 inç, QHD (2560 x 1440), duke shfaqur dizajnin e njohur të kursimit të hapësirës së Samsung që lejon përdoruesit të shtyjnë monitorin njësh me murin, duke lënë sipërfaqe të lira dhe të qarta. Ekrani Space Gaming Monitor gjithashtu mund të lëvizet lehtësisht dhe t’i përshtatet një shumëllojshmërie preferencash dhe pozicionesh shikimi - duke ofruar një fleksibilitet të pashembullt kur konfiguroni ambientin tuaj optimal të lojrave.

CRG9 49 ”: Ekrani optimal i lojrave, tani me rezolucion të dyfishtë QHD

CRG9 49”, i cili fitoi Cmimin e Inovacionit më të mirë CES 2019 në Kategorinë e Produkteve Periferike të Kompjuterëve dhe Cmimin Honoree në Kategorinë e Produkteve të Lojërave, përfshin një numër karakteristikash të cilësisë premium. Së pari, ekrani shfaq një rezolutë HDR 1000 dhe Quad High Definition (QHD) (5,120 x 1,440) të dyfishtë - ekuivalent me vendosjen e dy monitorëve 27-inç 16:9 krah për krah, pa korniza që pengojnë pamjen. CRG9 gjithashtu shfaq një miliard ngjyra me hapësirë ​​ ngjyrash DCI-P3 95% për të paraqitur pamje realiste, ndërkohë që arrin kulmin e shkëlqimit prej 1.000 nits për detaje të shkëlqyera në pjesët më të ndritshme dhe më të errëta të një imazhi.

Më tej, CRG9 ofron një ritëm të rifreskimit 120Hz që minimizon vonesën e imazhit dhe turbullimin e lëvizjes. Teknologjia AMD Radeon FreeSync2 HDR minimizon vonesat për të siguruar përvojën më të mirë të mundshme të lojës. Virtual Aim u jep lojtarëve saktësi të zgjeruar kur luajnë një first-person shooter, ndërsa lakimi i ekranit CRG9 u siguron lojtarëve një fushë pamjeje super të gjerë për një përvojë më të thellë të lojërave.

Samsung - Zemra e Lojrave në Gamescom 2019

Për të përjetuar dhe mësuar më shumë rreth risive të fundit të ekranit të lojërave Samsung, ju lutemi vizitoni Samsung në Gamescom në Sallën 9.1, Qëndroni A040 B045 në Koelnmesse, Këln, nga 20-24 Gusht 2019.

Në këtë event, Samsung do të jetë skena e ngjarjeve emocionuese të lojërave. Dëshmoni avantazhin konkurrues të C27RG5 gjatë një prej shfaqjeve të përditshme të kabinave të PlayerUnknown'sBattlegrounds (PUBG), ku stenda Samsung bëhet një fushë beteje për turnetë e panumërta emocionuese të PUBG. Përjetoni potencialin e plotë të CRG5, me një version 5 Horde; hera e pare ndonjëherë që luhet ky modalitet.

Përjetoni gjithashtu ekranet tanë në veprim në një nga stendat e rëndësishme të partnerëve tanë në industri - UBISOFT dhe Facebook Gaming në Sallën 6, Logitech G në sallën 7 ose Xbox në Sallë 8. Për informacion shtesë mbi monitorët e lojërave të Samsung, ju lutemi vizitoni https: // displayaysolutions. samsung.com/gamescom2019.

CRG5 i Samsung dhe CRG9 49" tani janë në dispozicion globalisht, ndërsa Space Gaming Monitor (SR75Q) do të jetë në dispozicion globalisht nga tremujori i fundit i vitit.

Të fundit