Rama pritet me protesta në Elbasan, protestuesit përplasen me policinë

Kryeministri Edi Rama ndodhej pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit për të shpërndarë disa libra për nxënësit e një prej shkollave 9-vjeçare të këtij qyteti.

Por kjo vizitë e Ramës është shoqëruar me incidente. me dhjetëra qytetar ishin mbledhur për të protestuar para shkollës ku kreu i qeverisë do të mbante takimin.

Në një moment ka pasur edhe një përplasje mes protestuesve dhe forcave të policisë.