Rita Ora, Jennifer Lopez dhe Cardi B bashkë në këngën e re të Maroon 5

Maroon 5 ka publikuar këngën e tij më të re “Girls like You”. Klipi ka në qendër këngëtarin e bandës Maroon 5, Adam Levine i cili gjatë gjithë kohës ka vajza të ndryshme që kanë inspiruar shoqërinë në botë.

Pjesë e këtij klipi janë disa nga vajzat më të njohura dhe që kanë bërë vërtetë ndryshim për të ardhmen e tyre por që edhe kanë ndikuar në shoqëri.

Pjesë e kripit është këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora. Gjithashtu në klip shihet dhe Jennifer Lopez, aktorja Gal Gadot, moderatorja  e njohur dhe shumë e dashur Ellen DeGeneres. Kënga është bashkëpunim me reperen Cardi B dhe pjesë e kripit janë shumë artistë ndërkombëtar.