Si do të jetë moti për pesë ditët në vijim, ç’duhet të kini parasysh për orët e vona dhe në mëngjese

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët në vijim.

Ajo që është dukshme është se deri të premten nuk ka prezencë të reshjeve të shiut, ndërsa karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.