KRYESORE

SPAK/ Sot intervistat e fundit, KLP pyet prokurorët e dosjeve “339” dhe “184”

SPAK/ Sot intervistat e fundit, KLP pyet prokurorët e dosjeve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë sot intervistat me katër kandidatët e fundit të SPAK.

Intervista e parë do të jetë me prokurorin Ndini Tavani që ka kaluar një sërë dosjesh të rëndësishme.

Më pas do të vazhdohet me dy prokurorët Vladimir Mara dhe Dritan Prençi, të cilët kanë hetuar dosjen e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, si dhe dy dosjet e famshme të përgjimeve “339” dhe “184”. Në orën 13:00 pritet të merret në pyetje prokurori i fundit, Maksim Sota.

Ditari politik

Të fundit