Thuajse e kryer! Conte i merr një mbrojtës “falas” Mourinhos

Largimi i veteranit Godin është i kryer, kështu që tek Interi po mendojnë për gjetjen e një pasuesi. Sipas asaj që shkruan “Calciomercato”, trajneri Antonio Conte pret belgun Jan Vertonghen.

Kontrata e sallaksit me Tottenham skadon qershorin e ardhshëm, kështu që Interi do e transferojë me parametra zero, nëse arrihet një akord me lojtarin.

Vertonghen, më parë lojtar i Ajax-it, do ta lejonte Skriniarin të luante në anën e djathtë në qendër të mbrojtjes. Belgu mund të luajë edhe në mbrojtjen me 3 dhe 4 lojtarë.