VIDEO/ Qytetari mesazh të fortë Ramës: Vlora që ti e do shumë, do të ta bëjë varrin!

Një qytetar nga Vlora i ka dhënë një mesazh kryeministrit Edi Rama, ditën e protestës së djeshme.

E pyetur nga gazetarja e News 24, qytetari shprehet: “Bëni të fala Ramës. Rama na ka mashtruar. Rama na e ngriti çmimin e naftës. Pensionistëve vetëm 200 lekë i ka ngritur. Naftën, minierat, hiodrocentale me djerësn tonë po na e vë taksë, edhe “Rrugën e Kombit” me taksa… Na ka cuar thikën në kockë vetëm në taksa. Edhe thesin me miell ua hoqi fukarenjve.  Po gënjen popullin, të fala bëji nga Vlora që e do shumë ai, Vlora do ia bëjë varrin!”.

Videon e ka shpërndarë dhe ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook-un e tij.