Aktorja i përgjigjet Ramës: Jam për teatër të ri, por ruaje të vjetrin

Aktorja Rajmonda Bulku i është përgjigjur me një postim në rrjetet sociale kryeministrit Edi Rama, pas deklaratës së këtij të fundit se vetë aktorja kishte kërkuar shembjen e godinës së Teatrit.

Bulku shkruan se është për ndërtimin e një teatri të ri, por duke ruajtur të vjetrin.

Postimi i plotë i Rajmojnda Bulkut

Une jam per nje teater te ri, dhe i qendroj deklaratave te mia, por jo ne dhunim te ligjeve, kolegeve, miqve e shokeve te mi!

Respekto traditen!
Ruaje historine!
Nderto teater te ri, jo duke shkulur te vjetrin! Jam larg dhe me vjen keq qe mungoj te jem mes kolegesh ne teater …!!!! Ne krahet e mi mbaj mbesen time qe me mrekullon dhe deshiroj qe te behet aktore teatri….!!!