Almeda Abazi heq dorë nga serialet turke

Shqiptarja Almeda Abazi në një intervistë për një emision turk në “Kanal D”  ka treguar se ajo ka hequr dorë nga serialet turek. Edhe pse ka qenë pjesë e shumë produksioneve turke, filma dhe seriale, Almeda dëshiron t`i përkushtohet më shumë familjes.

Më shumë është bërë e njohur prej rolit të saj në “Sulltanin e Madhërishëm”, por ajo është shprehur se nuk do t`i rikthehet aktrimit sepse i merr shumë kohë.

“Pas lindjes së djalit jam në një botë tjetër. Dua të vazhdoj televizionin por aktrimin nuk mund ta bëj. Mezi shoh Tolgën prej orëve të gjata në punë. Nëse i futem dhe unë kësaj pune, nuk do arrijmë dot ta shohim njëri-tjetrin”-tha Almeda.

 

View this post on Instagram

 

❤️ Happy New Year!

A post shared by Almeda Abazi Sayışman (@almeda92) on