Andorra & Franca po vijnë, Reja ndryshon listën e kombëtares

Ndryshon lista e kombëtares. Trajneri Edy Reja raportohet se ka ndryshuar mendim për lojtarët para ndeshjeve me Andorrën dhe Francën në minutat e fundit. Emri i fundit në listën e tij do të jetë sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit, Myrto Uuzuni,

Lojtari nga Berati i fundit nuk ishte parashikuar të grumbullohej, por sipas gazetës Sport Ekspres ai do të jetë në skuadrën kuqezi për të dyja takimet e nëntorit.

Uzuni së fundmi ka luajtur rregullisht në Kroaci dhe nëse luan me kombëtaren do të jetë shumë herë më i motivuar këtë sezon për të dhënë maksimumin. Veprim mjaft i natyrshëm nga Reja.