Barcelona “burgos” Messin, kontratë e çmendur mbi tavolinë

Lionel Messi mund të mbetet përjetë te Barcelona, të pakten kjo është dëshira e klubit spanjoll. Drejtuesit e kampionëve të Spanjës janë gati t’i ofrojnë një kontratë 10-vjeçare që do e mbante në Camp Nou deri në moshën 42-vjeçare.

Messi del si futbollist i lirë në fundin e sezonit tjetër dhe drejtuesit nuk duan ta humbasin në asnjë mënyrë argjentinasin. Ai është lideri dhe më i miri i ekipit. Ai e tregoi dhe në ndeshjen e fituar kundër Eibarit me rezultatin 3-0.

Messi nuk ka rinovuar ende, ndërsa kampionati kinez dhe MLS amerikane po e joshin me oferta të çmendura. Barcelona nuk do të humbasë më kohë dhe do që ta bindë për 10 vite.