Debati për presidentin, Shkullaku: Rama ka bërë karrierë duke iu servilosur Metës

Analisti Armand Shkullaku ka deklaruar se pavarësisht sulmeve që po i adresohen presidentit Ilir Meta pas zhdekretimit të zgjedhjeve vendore më 30 qershor, sërish kryeministria Edi Rama ka nevojë për të.

I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Shkullaku tha se Rama ka bërë karrierë politike duke iu servilosur Metës.

“Edi Rama ka bërë karrierë duke iu servilosur Ilir Metës”, u shpreh analisti.

Kujtojmë se Rama e paralajmëroi Metën me shkarkim nga detyra një ditë pas aktit dhe nesër në Kuvend pritet të diskutohet një mocion me debat prej pesë orësh lidhur me dekretin mbi zgjedhjet.