Deputetja e opozitës së re me veshje ‘provokuese’ në Kuvend, gafa që bëri kur mori mandatin

Elda Hoti, është një nga deputetet e opozitës së re, e cila pranoi mandatin e deputetit pasi opozita e bashkuar doli jashtë kuvendit.

Në seancën e sotme të jashtëzakonshme, gjatë fjalës së saj në foltore ra në sy për veshjen e saj, në thyerje të kodit të etikës.

Siç duket, ajo ka veshur një fustan, që i ekspozon dukshëm njërën nga shpatullat.

Kujtojmë se më herët, kur ajo sapo mori mandatin e deputetes, u thirr në një nga emisionet televizive dhe deklaroi se kjo ishte puna e saj e parë për të dhe se nuk e dinte kur ishte themeluar LSI, partia që i dha asaj mandatin.