Flash News

Ditari i Opozitës

Bardhi 'rikthehet' në shtëpi, përfundon mbledhja e përbashkët në selinë qendrore të PD-së

Bardhi 'rikthehet' në shtëpi, përfundon mbledhja e

Ka përfunduar mbledhja e përbashkët e Grupit Parlamentar që u zhvillua sot në mesditë në selinë e PD-së.

Mësohet se secilit deputet i është kërkuar që të punojë nëpër zonat e tyre  elektorale, në funksion të protestës  së 20 shkurtit.

Ajo vlen të theksohet është fakti se Gazment Bardhi dhe mbështetësit e tij ishin pjesë e mbledhjes për herë të parë në seli, pas gati dy vjetësh qëkur selia u rimor nga Berisha dhe ku mbështetësit e Bardhit mblidheshin në kryesinë e Kuvendit.

Kështu, sot është zyrtarizuar bashkimi mes tyre, duke bërë bashkë 43 deputetë.

lista e emrave të demokratëve që morën pjesë në mbledhje.

Grupi i Bardhit

Gazment Bardhi

Agron Gjelmarkaj

Xhelal Mziu

Bledjon Nallbati

Qani Xhafa

Ludovik Hasani

Ervin Salianji

Dhurata Cupi

Zheni Gjergji

Lefter Genjeshenja

Ramadan Lika

Helidon Bushati

Petrit Doda

Flamur Noka

Edi Paloka

Oerd Bylylbashi

Ina Zhupa

Lindita Metealiaj

Greta Bardeli

ISUF celaj

Bujar Leskaj

Sorina Koti

Elda Hoti

Kasem Mahmutaj

Asllan Dogjani

Albana Vokshi

Luan Baci

Tritan Shehu

Tomor Alizoti

ashtë vendit:

Saimir Korreshi

Dashnor Sula

Kastriot Piroli (Rithemelimi) arsye familjare, rast vdekjeje

Mungojnë:

Jorida Tabaku mungon arsye shendetesore

Ferdinand Xhaferraj

Ilda Dhori

Flamur Hoxha

Emilja Koliqi

Edmond Spaho

 

 

Të fundit