Flash News

Ditari i Opozitës

Zgjedhjet në Kukës, voton kandidati i “BF”: Kuksianët të votojnë masivisht

Zgjedhjet në Kukës, voton kandidati i “BF”: Kuksianët

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Kukësit, Emri Vata ka votuar pak minuta më parë në qendrën e votimit përkatëse.

Në një prononcim për mediat, Vata deklaroi se kjo është një ditë e shënuar për Kukësin dhe i bëri thirrje qytetarëve të paraqiten dhe të votojnë masivisht në qendrat e votimit.

Vata: Përshëndetje për të gjithë qytetarët kuksiane. Sot është një ditë e shënuar sot është një ditë e shenjtë për Kukësin, kuksianet dhe familjet kuksiane dhe për të ardhmen e Kukësit.

I ftoj të gjithë banorët e Kukësit që ti drejtohen masivisht kutive të votimit, për të shprehur vullnetin e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme të lirë dhe demokratike.

Deri tani që po flasim ne kemi evidentuar çdo problematikë dhe paligjshmërie që po tentohet për të deformuar vullnetin e zgjedhësve, të cilat do të paraqiten në një komunikatë tjetër. Deri në këto momente ka qënë e qetë situata por tentativat do i paraqesim.

Këto zgjedhje janë të rëndësishme jo vetëm për Kukësin, jo vetëm për kuksianet por janë zgjedhje të rëndësishme përtej Kukësit, janë zgjedhje të rëndësishme për gjithë Shqipërinë.

Të fundit