Flash News

E-TJERA

Barcelona shkarkon Xavi Hernández

Barcelona shkarkon Xavi Hernández

Presidenti i FC Barcelona, Joan Laporta, ka informuar Xavi Hernández se nuk do të vazhdojë të jetë trajner i ekipit të parë në sezonin 2024-25.

Takimi u zhvillua në Ciutat Esportiva Joan Gamper dhe u ndoq gjithashtu nga zëvendëspresidenti sportiv Rafa Yuste, drejtori i sportit Anderson Luís de Souza, Deco, Xavi, Òscar Hernández dhe Sergio Alegre.

FC Barcelona dëshiron të falënderojë Xavi për punën e tij si trajner, si dhe për karrierën e tij të paimitueshme si lojtar dhe si kapiten i ekipit dhe i uron atij çdo sukses në të ardhmen në botë.

Xavi Hernández do të jetë trajner i skuadrës për herë të fundit në ndeshjen e së dielës si mysafir ndaj Sevillas.

Gjatë ditëve në vijim, FC Barcelona do të bëjë një njoftim në lidhje me strukturën e re të ekipit të parë.

Të fundit