Flash News

E-TJERA

Diell dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Diell dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17 / 25 °C,

në vendet e ulëta: 15 / 28 °C,

në vendet malore: 12 / 22 °C.

Të fundit