Flash News

E-TJERA

Përfundon 2-2 ndeshja Shqipëri-Kroaci, sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Përfundon 2-2 ndeshja Shqipëri-Kroaci, sigurojmë pikën e

 Përfundon 2-2 ndeshja Shqipëri-Kroaci në Euro 2024, duke siguruar pikën e parë në Euro 2024. 

Sfida nisi mirë për kuqezinjtë, të cilët gjetën rrugën e rrjetës që në minutën e 11’ me anë të Qazim Laçit. Kroatët arritën golin e barazimit në minutën e 74-të, kur Ante Budimir asistoi te Andrej Kramaric për rezultatin 1-1.

Kroacia nuk u ndal me kaq dhe përmbysi rezultatin kur në minutën e 76-të Klaus Gjasula ishte i pafat dhe realizoi auto-gol.

Shqipëria nuk u dorëzua kur sërish Gjasula realizoi për 2-2 në minutën e 90+5-të  duke i siguruar Shqipërisë një pikë.

 

 

Të fundit